Позбавлення від будь-яких вад зовнішності забезпечує перш за все психологічний комфорт. Корекція рубців у Луцьку – один із способів повернути собі відчуття впевненості, власної привабливості, і якщо повністю неможливо позбутися наслідків хірургічних операцій або отриманої травми, то за допомогою пластики можна надати рубцям більш акуратну естетичну форму.
Утворення рубця – це природна реакція шкіри на травму, опік, або хірургічне втручання. У нормі рубець є безболісна, світла, малопомітна смужка, у всіх інших випадках можна виконати спеціальну естетичну операцію, що дозволяє усунути грубі деформуючі рубці після раніше виконаних оперативних втручань, або отриманих травм, надати їм більш акуратний і менш виражений вигляд.
Людський організм може по різному реагувати на заподіяну травму і, відповідно, виробляти рубцеву тканину. Існує кілька різновидів рубців: гіпертрофічні, келоїдні і атрофічні. Нормальний рубець називається нормотрофічним. Залежно від виду рубця використовують консервативні, або хірургічні методи їх лікування. Запорукою успішної корекції є правильна діагностика і класифікація рубців, які підлягають видаленню.
Виділяють такі види рубців:
– Атрофічні рубці мають пласку форму та злегка вдавлену поверхню, не виступають над звичайним шкірним покривом. Вони виникають внаслідок опіків та таких інфекціних захворюваннь як вовчак, віспа, вітрянка. При корекції атрофічних рубців використовується комбінована тактика, яка складається з хімічного, або лазерного пілінгу, мезотерапії і контурної пластики препаратами гіалуронової кислоти та фотокоагуляції судинним лазером.
– Нормотрофічні рубці формуються на одному рівні зі здоровою шкірою. Їх колір не дуже відрізняється від кольору здорової шкіри. Для їх лікування показана лазерна корекція рубців.
– Гіпертрофічні рубці. Причиною виникнення є глибокі опіки і хірургічні втручання. Мають форму валиків, які виступають над шкірою. Вони відрізняються відсутністю чутливості і рухливості. Припускають фізіотерапевтичне лікування на півроку після травми, або наступну хірургічну корекцію з накладанням косметичного внутрішньошкірного шва.
– Келоїдні рубці виникають внаслідок патологічних змін тканин рубців та не збігаються з лініями операційних розрізів і травм. Швидко збільшуються, навіть протягом кількох років. Для них характерні симптоми: больові відчуття, печіння і набряк тканин. Лікування подібного виду рубців тривале й важке, оскільки келоїдні рубці важко піддаються лікуванню. Гіпертрофічні і келоїдні рубці вимагають комплексного підходу.
– неестетична форма рубця після оперативного втручання;
– атрофічний (втиснутий) рубець, розташований нижче поверхні шкіри;
– розтяжки (стрії) – рубці, які утворюються в результаті сильного розтягування шкіри в результаті вагітності, або значних коливань ваги;
– гіпертрофічний рубець – розростання тканин в результаті запалення або недотримання рекомендацій з відновлення після операції, має форму яскраво рожевого валика над поверхнею шкіри;
– келоїдний рубець – патологічна зміна рубця, викликана особливою реакцією організму на пошкодження. Як правило, має яскравий колір, сильно виступає над поверхнею шкіри і болючий при дотику.
Як виконується корекція рубців?
Основна мета операції – зробити рубці якомога менш помітними. Залежно від виду рубця і його розміру вибирається методика корекції рубців – від виключно косметологічної до комбінованої, що включає, в тому числі, висічення деформованого рубця хірургічним шляхом. Відносно келоїдних рубців перед естетичною корекцією обов’язково проводиться попередня підготовка (як правило, це ін’єкційна, лазерна, мікрострумова і медикаментозна терапія).
У процесі операції виконується акуратне видалення неестетичного рубця і пошкоджених ділянок шкіри з накладенням косметичних внутрішньошкірних швів, щоб після загоєння отримати світлий тонкий рубець правильної форми.
Хірургічна корекція рубців виконується під місцевою або загальною анестезією і займає від 30 до 60 хвилин. Після операції не потрібно тривалого перебування в стаціонарі.
Період реабілітації після корекції рубців.
Після операції важливо максимально щільно зафіксувати прооперовану зону – для цього використовується спеціальний компресійний трикотаж (пов’язка, бюстгальтер, пояс, шорти, панчохи або гольфи – в залежності від місця розташування рубця). Протягом місяця слід відмовитися від занять спортом, підняття важких предметів, відвідування сауни, солярію і басейну.
Прискорити процес загоєння допомагає фізіотерапія – мікроструми, фонофорез, ультразвукова і лазерна терапія. Після загоєння зробити рубці ще менш вираженими можна за допомогою коллагенотерапіі, або лазерної шліфовки в нашій клініці Beauty art.
Процедура шліфовки рубців.
Залежно від типу і віку рубцевої тканини лікар підбирає оптимальний варіант впливу.
Лазерна шліфовка шрамів і рубців – процедура, спрямована на активізацію відновних процесів в шкірі. Метод передбачає порушення цілісності рубця, після чого концентрований пучок світла створює мікроскопічні канали в тканинах, здорові покриви не зачіпаються. Такі мікропошкодження стимулюють виробленню колагенових і еластинових волокон, в результаті чого молоді клітини шкіри поступово заміщають рубцеві тканини.
Періодичне проведення лазерної шліфовки рубців пом’якшує утворення, робить його абсолютно еластичним і вирівнює рельєф з рівнем шкіри, а колір максимально наближається до здорового. Процедура лазерної шліфовки проходить безболісно, застосовується місцева анестезія (спеціальний знеболюючий крем) в комбінації з холодним обдувом.
Тривалість процедури залежить від площі рубця, в середньому варіюється від 10 до 25 хвилин. Дана технологія дає можливість ефективно видаляти практично будь-які типи рубцевих утворень, в тому числі нормотрофічні, гіпертрофічні, атрофічні, келоїдні та постакне.
Переваги лазерної шліфовки:
– абсолютна безболісність процедури;
– застосовність при всіх типах шкіри;
– відсутність пошкоджень навколишніх тканин;
– немає вікових обмежень.
Реабілітаційний період.
Протягом 3 діб після процедури лазерної шліфовки не рекомендується протирати оброблені ділянки шкіри спиртовмісними речовинами. Також не можна відвідувати сауну, басейн і спортзал. Більш докладні рекомендації після процедури надасть пластичний хірург.
– психічні захворювання;
– декомпенсовані захворювання серцево судинної системи;
– злоякісні новоутворення;
– епілепсія;
– запальні захворювання шкіри в ділянці операції;
– вагітність та період лактації;
– інфекційні захворювання в гострій стадії;
– порушення згортання крові.
* Ціни носять ознайомчий характер. Кінцева ціна формується на консультації.
Якщо ви робите корекцію рубців у Луцьку в нашій клініці Beauty art, то можете бути впевнені: ми допоможемо Вам покращити Ваше життя та стати щасливішими!
Ми зібрали кращих фахівців з багаторічним досвідом та високим рівнем професіоналізму і сміливо беремося за складні випадки, щоб зробити Ваше життя щасливішим та додати усмішку на Ваше обличчя.
Бажаєте позбутися комплексів, підкреслити свою індивідуальність, стати красивішими та щасливішими – запишіться на консультацію до пластичного хірурга.
м. Луцьк, вул. Потапова, 10В
Пн – Сб: 8.00-20.00
Неділя: Вихідний